Pemberitahuan

  • Tarikh akhir penghantaran data adalah pada 10 Oktober 2020
  • e-QSS menyediakan alternatif yang cepat dan mudah untuk penghantaran borang soal selidik.
  • Dengan menggunakan perkhidmatan ini, anda boleh menghantar soal selidik lengkap melalui internet, 24 jam sehari.
  • Sistem e-QSS melibatkan 11 subsektor yang merangkumi maklumat & komunikasi; pengangkutan & penyimpanan; makanan & minuman; penginapan; kesenian, hiburan & rekreasi; kesihatan; pendidikan; profesional; hartanah; pentadbiran & khidmat sokongan dan perkhidmatan persendirian & lain-lain aktiviti .

LOG MASUK

Sebarang pertanyaan sila hubungi: qssonline@stats.gov.my

Pegawai Untuk Dihubungi

Ibu Pejabat

Bahagian Perangkaan Perkhidmatan,
Jabatan Perangkaan Malaysia,
Aras 3, Wisma Minlon,
Bt. 12, Lebuhraya Sg. Besi,
43300 Seri Kembangan,
Selangor Darul Ehsan.

Pengangkutan dan Penyimpanan
Nama
Email
No Tel
Nor Edrin Adrina binti Ghozali edrinadlina@dosm.gov.my 03-89479038
Muhammad Izham b Hamdan izzham.hamdan@dosm.gov.my 03-89479041
Noor Aini binti Mahayudin nooraini@jp.dosm.gov.my 03-89479194
Siti Nadira binti Hamid siti_nadira@jp.dosm.gov.my 03-89479193
Maklumat & Komunikasi
Nama
Email
No Tel
Mazreha Ya'akub mazreha@dosm.gov.my 03-89479055
Norul Anisa binti Abu Safran norulanisa@dosm.gov.my 03-89479034
Zuryanty binti Mohd Noor zuryanty.mn@jp.dosm.gov.my 03-89479199
Penginapan
Nama
Email
No Tel
Fauziah Hanim binti Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Aishadira binti Mohd Yusof aishadira@dosm.gov.my 03-89479073
Nor Sabariah binti Alias norsabariah@dosm.gov.my 03-89479045
Makanan dan Minuman
Nama
Email
No Tel
Fauziah Hanim binti Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Rashidah binti Yusoff rashidah.yusoff@dosm.gov.my 03-89479027
Nor Hasni binti Zakaria hasni.zakaria@jp.dosm.gov.my 03-89479206
Hartanah
Nama
Email
No Tel
Siti Salwani binti Ismail salwani@dosm.gov.my 03-89479154
Wan Rahifah binti Wan Ramli wanrahifah@dosm.gov.my 03-89479042
Tengku Nurfa binti Tengku Shukri tengku.nurfa@dosm.gov.my 03-89479052
Kesihatan
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@dosm.gov.my 03-89479022
Arifah binti Abdul Malik arifah@dosm.gov.my 03-89479055
Kesenian, Hiburan dan Rekreasi
Nama
Email
No Tel
Norazlin binti Muharam azlin.m@dosm.gov.my 03-89479023
Nur Fauzani binti Ahmad fauzani.ahmad@dosm.gov.my 03-89479040
Khairul Nazri b. Md Yusof khairul_nazri@dosm.gov.my 03-89479043
Pendidikan
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@dosm.gov.my 03-89479022
Nor Fauzani binti Rasli norfauzani.rasli@dosm.gov.my 03-89479151
Rosmawati binti Ramli rosma.ramli@jp.dosm.gov.my 03-89479185
Profesional
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@stats.gov.my 03-89479022
Rita Binti Ithnin rita.ithnin@dosm.gov.my 03-89479055
Pentadbiran Khidmat Sokongan
Nama
Email
No Tel
Fauziah Hanim binti Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Nur Hafiz bin Mohamad Nor hafiz@dosm.gov.my 03-89479028
Nursyafiqah Fathiah Omar syafiqah@jp.dosm.gov.my 03-89479196
Perkhidmatan Lain
Nama
Email
No Tel
Siti Salwani binti Ismail salwani@dosm.gov.my 03-89479154
Siti Norfadillah Md Saat fadillah@dosm.gov.my 03-89479157

Admin : qssonline@stats.gov.my

Johor

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Johor,
Tingkat 14, Menara Tabung Haji,
Jalan Air Molek,
80000 Johor Bahru, Johor.

En. Kamaruzaman b. Mohamed 07-2253750 kama@stats.gov.my
Fax No: 07-2249972

PO KLUANG
Cik Nazarina bt Nasir 07-7783700 nazarina@stats.gov.my
Fax No: 07-7767560

Kedah

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Kedah,
Aras 1, Zon C, Wisma Persekutuan,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
Bandar Muadzam Shah,
06550 Anak Bukit, Kedah Darul Aman.

Pn Hamimah binti Mohd Shah 04-7001250 hamimah@dosm.gov.my
Pn Salina binti Ahmad 04-7001245 salina_ahmad@dosm.gov.my
En Mohd Rizal bin Ramli 04-7001249 rizal.ramli@jp.dosm.gov.my
Fax No: 04-7338412

PO SUNGAI PETANI
Pn. Rosliza bt. Rahim 04-4202902 rosliza@stats.gov.my
Pn. Khairulliza binti Osman 04-4202906 khairulliza.osman@dosm.gov.my
En.Salizam bin Md Daud 04-4202905 salizam.daud@jp.dosm.gov.my
Fax No: 04-4202901

PO LANGKAWI
En. Amirul Syakirin Ahmad Jamil 04-9692900 amirul.jamil@dosm.gov.my
Fax No: 04-9692903

Kelantan

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Kelantan,
Tingkat 8, Wisma Persekutuan,
Jalan Bayam,
15514 Kota Bharu, Kelantan.

En. Razani b. Hamzah 09-7419526 razani@stats.gov.my
En. Syamaizar b Razali   09-7419524 syamaizar@stats.gov.my
Fax No: 09-7482142

Melaka

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Melaka,
Aras 7 & 8, Wisma Persekutuan,
Jalan MITC, Hang Tuah Jaya,
75450 Ayer Keroh, Melaka.

En. Jefri bin Ab Ghani 06-2522788 jefri@stats.gov.my
En. Azlan Abdul Rahim 06-2522771 azlan.rahim@stats.gov.my
En. Azman Bin Ghailan 06-2522770 azman.ghailan@stats.gov.my
Fax No: 06-2522798

Negeri Sembilan

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sembilan,
No 71&72,Tingkat 3
Jalan Era Square2,Era Square,
70000 Seremban, Negeri Sembilan.

Pn. Masriyanti bt Rekkeman 06-7688803 masriyanti@stats.gov.my
Pn. Norashikin Binti Jaafar 06-7688824 shikin@dosm.gov.my
En. Noor Liza Binti Abd.Karim 06-7688813 noorliza.karim@jp.dosm.gov.my
Fax No: 06-768 8805/ 06-768 8806

Pahang

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Pahang,
Tingkat 7, Wisma Persekutuan,
Jalan Gambut,
25000 Kuantan, Pahang.

Pn. Hazrinie bt. Husin 09-5161502 hazrinie@stats.gov.my
Pn. Erlina bt Mat Atan 09-5161504 erlina.atan@stats.gov.my
Fax No: 09-5144636

Perak

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Perak,
Tingkat 3, Blok A,
Bangunan Persekutuan Ipoh,
Jalan Dato' Seri Ahmad Said (Greentown),
30450 Ipoh, Perak.

Pn. Hidayatul Shima bt. Kamaruddin 05-2550534 hidayatulshima@stats.gov.my
En. Jaya Kumar a/l Ramalingam 05-2550535 jayakumar@stats.gov.my
Fax No: 05-2410278

PO TELUK INTAN
Pn. Norita bt. Ali Othman 05-6218490 nao@stats.gov.my
En. Roslan B. Mohd Zain   05-6226834 roslanmzain@jp.stats.gov.my
Fax No: 05-623 1275

PO TAIPING
En. Mohd Soffi b. Abdul Ghani 05-8060227 mdsoffi@stats.gov.my
Fax No: 05-8064002

Perlis

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Perlis,
Tingkat 1, Bangunan Perodua,
Persiaran Jubli Emas,
01000 Kangar

En. Ashafitri b Ahmad 04-9771221 ashafitri@jp.stats.gov.my
Fax No: 04-9771223/ 04-9768950

Pulau Pinang

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri P. Pinang,
Tingkat 6, Bangunan Persekutuan,
Jalan Anson,
10400 Pulau Pinang.

En. Anuar Kamal bin Sidin 04-2266244 ext 120 anuarkamal@stats.gov.my
Pn. Rohana Bin Abu Asan    04-2266244 ext 121 rohana.asan@stats.gov.my
En. Seah Kok Leong 04-2266244 ext 122 klseah@stats.gov.my
Fax No: 04-2299 499

PO SEBERANG PERAI
Pn. Zuriana Binti Aziz 04-5756733 zuriana@stats.`gov.my
Pn. Haslina binti Abdul Rahim   04-5756733 haslina.rahim@jp.stats.gov.my
Fax No: 04-5756734

Sabah

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sabah,
Tingkat 1-3, Blok C,
Kompleks Pentadbiran Kerajaan Persekutuan Sabah,
Jalan UMS, Beg Berkunci No. 2046,
88999 Kota Kinabalu, Sabah.

Pn. Lim Mui Cheng 088-484662 mclim@dosm.gov.my
Pn. Susee Soong Nyuk Mee 088-484433 susee@stats.gov.my
Pn. Sanisah Binti Lairy 088-484650 sanisah@stats.gov.my
Pn. Petronella Rose Amui 088-484455 petronella@stats.gov.my
Fax No: 088-484661/664

PO TAWAU
En. Minson Majimbun 089-774110 minson@dosm.gov.my
Pn. Amilawati Ambo 089-774323 amilawati@stats.gov.my
Fax No: 089-774321

PO SANDAKAN
En. Imran Titing 089-674330 imran@stats.gov.my
En. Abd. Sahrul Babah 089-666909 abd.sahrul@stats.gov.my
Fax No: 089-667679

PO KENINGAU
En. Shamsul Nizam Yahya 087-339634 shamsul_nizam@dosm.gov.my
En. Jumi Alum 087-339634 jumi.alum@jp.stats.gov.my
Fax No: 087-338068

PO KOTA MARUDU
En. Matsee Salam 088-663862 matsee@stats.gov.my
En. Jumain Bambang Ladawi 088-663862 jumain@dosm.gov.my
Fax No: 088-663864

PO LAHAD DATU
En. Awang Shukeri Awang Salleh 089-883500 ashukeri@dosm.gov.my
En. Hamad Bin Kunsial 089-883500 hamad.kunsial@jp.stats.gov.my
Fax No: 089-883600

Sarawak

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sarawak,
Tingkat 7 & 8,
Bangunan Tun Datuk Patinggi Tuanku Haji Bujang,
Jalan Simpang Tiga,
93514 Kuching, Sarawak.

Pn. Kiew Leh Yieng 082-258507 lykiew@stats.gov.my
Pn. Chong Fea Yet 082-231780 fychong@stats.gov.my
Fax No: 082-231714

PO SRI AMAN
En. Joannes Jeshua Ak. Bayang 083-321355 joannes@stats.gov.my
Fax No : 
083-322301

PO SARIKEI
Pn. Noraziah bt Muhamad Nor 084-653157 noraziah@stats.gov.my
Fax No : 
084-651019

PO SIBU
Pn. Sherlyn Jehop Anak Ros 084-346203 sherlyn_jehop@stats.gov.my
Pn. Sufiah binti Taupek 084-333690 sufiah@jp.dosm.gov.my
Fax No : 
084-344158

PO KAPIT
En. Ngang Kuweng 084-797833 ngang@jp.stats.gov.my
Fax No : 
084-797834

PO BINTULU
Pn. Sh.Fadzillah bt Wan Johor 086-330359 shfadzillah@stats.gov.my
En. Foo Siang Ping 086-317482 spfoo@dosm.gov.my
Fax No : 
086-331918

PO MIRI
Pn. Aishah bt Mohd Ali 085-428529 aishah@stats.gov.my
Pn. Merah@Munirah bt. Zaini 085-442388 munirah@dosm.gov.my
Fax No : 
085-442377

PO LIMBANG
Pn. Faridah bt Mohamad 085-213343 faridahm@jp.stats.gov.my
Fax No : 
085-214470

Selangor

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Selangor,
Tingkat 9, Bangunan Darul Ehsan,
No. 3, Jalan Indah, Seksyen 14,
40000 Shah Alam, Selangor.

Pn. Noor Azlin bt. Jaafar 03-55150246 noor_azlin@stats.gov.my
En. Mohammad Zamil b Mansor 03-55150247 zamil.mansor@stats.gov.my
En. Ismail b Mat Arshad 03-55150261 ismail.arshad@jp.stats.gov.my
Fax No: 03-55180408

PO KAJANG
En. Mohd Shahrill b Abdul Rashid 03-87343089 mohd_shahrill@stats.gov.my
Fax No: 03-87343181

PO GOMBAK
En. Frankie anak Albert Antau 03-60932072 frankie@stats.gov.my
Pn. Siti Norasyikin bt Mohd Ghani 03-60932050 norasyikin.ghani@stats.gov.my
Fax No: 03-60932043/ 2044

Terengganu

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Terengganu,
Tingkat 9 , Wisma Persekutuan,
Jalan Sultan Ismail,
20200 Kuala Terengganu, Terengganu.

En. Suraimey bin Sulaiman 09-6261707 suraimey@dosm.gov.my
En. Mohd Fauzi b Alias    09-6261710 mohdfauzi@dosm.gov.my
Pn. Norhaizan Binti Mohd Basri 09-6264088 haizan@stats.gov.my
Pn. Nor'aini Binti Ismail 09-6264088 aini.ismail@jp.stats.gov.my
Pn. Fadzillah Binti Che Rahim 09-6264088 fadzillah.rahim@jp.stats.gov.my
Pn. Nor Haidawati Binti Abdul Halim 09-6264088 haidawati.halim@jp.stats.gov.my
Fax No: 09-6229659

PO DUNGUN
En. Izani bin Hamid 09-8272701 izani@dosm.gov.my
Fax No: 09-8272700

PO BESUT
Pn. Siti Aishah binti Saleh 09-6955145 aishah.saleh@dosm.gov.my
Fax No: 09-6955146

W.P. Kuala Lumpur

Jabatan Perangkaan Malaysia Wilayah Persekutuan,
Tingkat 14, Wisma Sime Darby,
Jalan Raja Laut,
50350 Kuala Lumpur.

En. Noor Faidz Tawail 03-22672412 faidz.tawail@stats.gov.my
En. Nik Muhammad Irfan B Idris @ Nek Idris 03-22672554 nikirfan@stats.gov.my
Fax No: 03-26912523

W.P. Labuan

Pn. Shaliza bt Mohd Hasli@ Bob 087-418689 shaliza.hasil@stats.gov.my
En. Abdul Aziz Bin Matlan 087-418389 abdulaziz.stats.gov.my
Fax No: 087-417404

W.P. Putrajaya

Pn. Fasehah Bt Hashim 03-88904542 fasehah.hashim@dosm.gov.my
En. Anuar bin Abidin   03-88904540 anuarabidin@dosm.gov.my
  
Fax No: 03-8890 4541




Close

Makluman

Tuan/puan, 

Untuk makluman, bermula suku kedua 2013, kami telah menggunakan kaedah pensampelan berkebarangkalian bagi pemilihan syarikat yang diliputi di dalam Penyiasatan Perkhidmatan Suku Tahunan (PPST). Berdasarkan pemilihan sampel tersebut, syarikat tuan/puan tidak terpilih untuk diliputi dalam penyiasatan kali ini.

Bagi pihak Jabatan, kami mengucapkan terima kasih di atas komitmen dan kerjasama yang diberikan sepanjang penyiasatan ini. 

Kerjasama daripada pihak tuan/puan amatlah dihargai. 

Sekian, Terima Kasih.

×