Announcement

  • Deadline for submission of data is 10 October 2019
  • e-QSS provides a quick and easy alternative to sending questionnaires.
  • By using this service, you can send the completed questionnaires via the internet, 24 hours a day.
  • e-QSS system involves 10 subsectors comprising information & communication; transportation & storage; food & beverage; accommodation; arts, entertainment & recreation; health; education; professional; real estate agents and travel agency & tour operator.

LOG IN

Any enquiry please contact: qssonline@stats.gov.my

Contact Person

Headquarters

Bahagian Perangkaan Perkhidmatan,
Jabatan Perangkaan Malaysia,
Aras 3, Wisma Minlon,
Bt. 12, Lebuhraya Sg. Besi,
43300 Seri Kembangan,
Selangor Darul Ehsan.

Profesional
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@stats.gov.my 03-89479022
Rita Binti Ithnin rita.ithnin@stats.gov.my 03-89479055
Norizayati binti Ngah norizayati@stats.gov.my 03-89479051
Zaharizan binti Ariffin zaharizan@jp.stats.gov.my 03-89479186
Kesenian, Hiburan dan Rekreasi
Nama
Email
No Tel
Norazlin bt Muharam azlin.m@dosm.gov.my 03-89479023
Nur Fauzani binti Ahmad fauzani.ahmad@stats.gov.my 03-89479040
Nur Rashidah binti Nasiron rashidah.nasiron@stats.gov.my 03-89479212
Maklumat & komunikasi
Nama
Email
No Tel
Mazreha binti Ya'akub mazreha@stats.gov.my 03-8947 9155
Norul Anisa binti Abu Safran norulanisa@stats.gov.my 03-8947 9034
Rosdiana Majimun rosdiana@stats.gov.my 03-8947 9053
Zuryanty binti Mohd Noor zuryanty.mn@jp.stats.gov.my 03-8947 9199
Kesihatan
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@stats.gov.my 03-89479022
'Arifah bt Abdul Malik arifah@dosm.gov.my 03-89479056
Tengku Nurfa binti Tengku Shukri tengku.nurfa@stats.gov.my  03-89479213
Makanan dan Minuman
Nama
Email
No Tel
Fauziah Hanim bt Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Nor Hasni bt Zakaria hasni.zakaria@jp.dosm.gov.my 03-89479206
Norraini Ngah norraini@stats.gov.my 03-89479187
Rashidah bt Yusoff rashidah.yusoff@dosm.gov.my 03-88857530
Tuan Rosma Elyyana Tuan Rasid tuan.elyyana@dosm.gov.my 03-89479187
Pengangkutan dan Penyimpanan
Nama
Email
No Tel
Nor Edrin Edrina binti Ghozali edrinadlina@stats.gov.my 03-89479038
Muhammad Izzham Bin Hamdan izzham.hamdan@stats.gov.my 03-89479041
Siti Nadira bt Hamid siti.nadira@jp.dosm.gov.my 03-89479193
Aktiviti Pentadbiran dan Khidmat Sokongan
Nama
Email
No Tel
Fauziah Hanim bt Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Nur Hafiz bin Mohamad Noor hafiz@stats.gov.my 03-89479037
Nursyafiqah Fathiah Omar syafiqah@jp.stats.gov.my 03-89479196
Penginapan
Nama
Email
No Tel
Fauziah hanim bt Baharin fauziah.hanim@dosm.gov.my 03-89479024
Aishadira binti Mohd Yusof aishadira@stats.gov.my 03-89479073
Siti Mariamni bt Rozi mariamni@dosm.gov.my 03-89479045
Pendidikan
Nama
Email
No Tel
Yong Joo Chiet yongjc@stats.gov.my 03-89479022
Nor Fauzani binti Rasli norfauzani.rasli@stats.gov.my 03-89479151
Rosmawati binti Ramli rosma.ramli@jp.stats.gov.my 03-89479185
Hartanah
Nama
Email
No Tel
Siti Salwani binti Ismail salwani@stats.gov.my 03-89479154
Wan Rahifah binti Wan Ramli wanrahifah@stats.gov.my 03-89479042
Noraida binti Mohd Ismail noraida_ismail@stats.gov.my 03-89479052
Perkhidmatan Lain
Nama
Email
No Tel
Siti Salwani binti Ismail salwani@dosm.gov.my 03-89479154
Norzarita bt Samsudin norzarita.samsudin@dosm.gov.my 03-89479032
Siti Norfadillah Md Saat fadillah@dosm.gov.my 03-89479157
Siti Humaira bt Zailan humaira@dosm.gov.my 03-89479049
Khairul Nazri Md. Yusof khairul_nazri@dosm.gov.my 03-89479043

Admin : qssonline@stats.gov.my

Johor

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Johor,
Tingkat 14, Menara Tabung Haji,
Jalan Air Molek,
80000 Johor Bahru, Johor.

En. Kamaruzaman b. Mohamed 07-2253750 kama@stats.gov.my
En. Mohd Irwan b. Idris 07-2253751 irwan.idris@jp.stats.gov.my
En. Mohd Fawzi b. Abdul Karim 07-2253752 fawzi.karim@jp.stats.gov.my
Pn. Nursuzana Tung bt. Abdullah     07-2253700 ext 749 nursuzana@stats.gov.my
Fax No: 07-2249972

PO MUAR
Pn Siti Normah bt Abas 06-9529417 siti_normah@stats.gov.my
Fax No: 06-9522633

PO KLUANG
Cik Nazarina bt Nasir 07-7783700 nazarina@stats.gov.my
Fax No: 07-7767560

Kedah

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Kedah,
Aras 1, Zon C, Wisma Persekutuan,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
Bandar Muadzam Shah,
06550 Anak Bukit, Kedah Darul Aman.

Pn Hamimah binti Mohd Shah 04-7001250 hamimah@dosm.gov.my
Pn Salina binti Ahmad 04-7001245 salina_ahmad@dosm.gov.my
En Mohd Rizal bin Ramli 04-7001249 rizal.ramli@jp.dosm.gov.my
Fax No: 04-7338412

PO SUNGAI PETANI
Pn. Rosliza bt. Rahim 04-4202902 rosliza@stats.gov.my
Pn. Khairulliza binti Osman 04-4202906 khairulliza.osman@dosm.gov.my
En.Salizam bin Md Daud 04-4202905 salizam.daud@jp.dosm.gov.my
Fax No: 04-4202901

PO LANGKAWI
En. Amirul Syakirin Ahmad Jamil 04-9692900 amirul.jamil@dosm.gov.my
En. Muhammad Rafiq Md Jais 04-9692904 rafiq.jais@dosm.gov.my
Fax No: 04-9692903

Kelantan

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Kelantan,
Tingkat 8, Wisma Persekutuan,
Jalan Bayam,
15514 Kota Bharu, Kelantan.

En. Razani b. Hamzah 09-7419526 razani@stats.gov.my
En. Syamaizar b Razali   09-7419524 syamaizar@stats.gov.my
Fax No: 09-7482142

PO KUALA KRAI
En. Rasid b Mat Jin 09-9602361 rasid.mat@stats.gov.my

Melaka

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Melaka,
Aras 7 & 8, Wisma Persekutuan,
Jalan MITC, Hang Tuah Jaya,
75450 Ayer Keroh, Melaka.

En. Jefri bin Ab Ghani 06-2522788 jefri@stats.gov.my
En. Azlan Abdul Rahim 06-2522771 azlan.rahim@stats.gov.my
Pn. Anizah bt Abdullah 06-2522770 anizah@jp.stats.gov.my
Fax No: 06-2522798

Negeri Sembilan

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sembilan,
Tingkat 12, Wisma Persekutuan,
Jalan Dato' Abdul Kadir,
70000 Seremban, Negeri Sembilan.

Mrs. Masriyanti bt Rekkeman 06-7688803 masriyanti@stats.gov.my
Mrs. Aznah bt Abu Hanifah 06-7688824 aznah@stats.gov.my
Ms. Arshad bin Samat 06-7688813 arshad@stats.gov.my
Fax No: 06-768 8805/ 06-768 8806

Pahang

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Pahang,
Tingkat 7, Wisma Persekutuan,
Jalan Gambut,
25000 Kuantan, Pahang.

Mrs. Hazrinie bt. Husin 09-5161502 hazrinie@stats.gov.my
Mrs. Erlina bt Mat Atan 09-5161504 erlina.atan@stats.gov.my
Fax No: 09-5144636

PO BENTONG
En. Mohd Zulhairi bin Omar 09-2234414 zulhairi@dosm.gov.my
Fax No: 09-2234592

PO TEMERLOH
Pn. Nurul Atiqah binti Ismail 09-2969561 nurulatiqahdosm.gov.my
Fax No: 09-2961054

Perak

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Perak,
Tingkat 3, Blok A,
Bangunan Persekutuan Ipoh,
Jalan Dato' Seri Ahmad Said (Greentown),
30450 Ipoh, Perak.

Pn. Hidayatul Shima bt. Kamaruddin 05-2550534 hidayatulshima@stats.gov.my
En. Nazri b. Nasir 05-2550535 nazrinasir@jp.stats.gov.my
Fax No: 05-2410278

PO TELUK INTAN
Pn. Norita bt. Ali Othman 05-6218490 nao@stats.gov.my
En.Mohd Mahadzir b Tumin   05-6226834 mahadzir@dosm.gov.my
Fax No: 05-623 1275

PO TAIPING
En. Mohd Soffi b. Abdul Ghani 05-8060227 mdsoffi@stats.gov.my
Pn. Norazimah bt Zakaria 05-8071315 norazimah.zakaria@stats.gov.my
Fax No: 05-8064002

Perlis

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Perlis,
Tingkat 1, Bangunan Perodua,
Persiaran Jubli Emas,
01000 Kangar

En. Ashafitri b Ahmad 04-9771221 ashafitri@jp.stats.gov.my
Fax No: 04-9771223/ 04-9768950

Pulau Pinang

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri P. Pinang,
Tingkat 6, Bangunan Persekutuan,
Jalan Anson,
10400 Pulau Pinang.

En. Anuar Kamal bin Sidin 04-2266244 ext 120 anuarkamal@stats.gov.my
Tan Boon Hee   04-2266244 ext 126 bhtan@dosm.gov.my
Pn. Rohaida Bt. Ahmad 04-2266244 ext 122 rohaida.ahmad@jp.stats.gov.my
Fax No: 04-2299 499

PO KEPALA BATAS
En. Mizul Iskandar Shamsudin 04-5756733 mizul@dosm.gov.my
Pn. Arrniza A. Rashid   04-5756733 arrniza@dosm.gov.my
Pn. Haslina binti Abdul Rahim 04-5756733 haslina.rahim@jp.stats.gov.my
Fax No: 04-5756734

Sabah

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sabah,
Tingkat 1-3, Blok C,
Kompleks Pentadbiran Kerajaan Persekutuan Sabah,
Jalan UMS, Beg Berkunci No. 2046,
88999 Kota Kinabalu, Sabah.

Pn. Lim Mui Cheng 088-484662 mclim@dosm.gov.my
En. Jaimin Amit   088-484632 jaimin@dosm.gov.my
Pn. Susee Soong Nyuk Mee 088-484433 susee@stats.gov.my
Pn. Sanisah Binti Lairy 088-484650 sanisah@stats.gov.my
Pn. Petronella Rose Amui 088-484455 petronella@stats.gov.my
Fax No:

PO TAWAU
En. Minson Majimbun 089-774110 minson@dosm.gov.my
Pn. Amilawati Ambo 089-774323 amilawati@stats.gov.my
Fax No: 089-774321

PO SANDAKAN
En. Imran Titing 089-674330 imran@stats.gov.my
En. Abd. Sahrul Babah 089-666909 abd.sahrul@stats.gov.my
Fax No: 089-667679

PO KENINGAU
En. Shamsul Nizam Yahya 087-339634 shamsul_nizam@dosm.gov.my
En. Jumi Alum 087-339634 jumi.alum@jp.stats.gov.my
Fax No: 087-338068

PO KOTA MARUDU
En. Matsee Salam 088-663862 matsee@stats.gov.my
En. Jumain Bambang Ladawi 088-663862 jumain@dosm.gov.my
Fax No: 088-663864

PO LAHAD DATU
En. Awang Shukeri Awang Salleh 089-883500 ashukeri@dosm.gov.my
En. Kumal Matsuod 089-883500 kumal.matsuod@jp.dosm.gov.my
Fax No: 089-883600

Sarawak

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Sarawak,
Tingkat 7 & 8,
Bangunan Tun Datuk Patinggi Tuanku Haji Bujang,
Jalan Simpang Tiga,
93514 Kuching, Sarawak.

Mrs. Kiew Leh Yieng 082-258507 lykiew@stats.gov.my
Mr. Voon Mei Kho 082-231705 vmkho@stats.gov.my
Mrs. Chong Fea Yet 082-231780 fychong@stats.gov.my
Fax No: 082-231714

PO SRI AMAN
Mr. Joannes Jeshua Ak. Bayang 083-321355 joannes@stats.gov.my
Fax No : 
083-322301

PO SARIKEI
Pn. Noraziah bt Muhamad Nor 084-653157 noraziah@stats.gov.my
Fax No : 
084-651019

PO SIBU
Pn. Sherlyn Jehop Anak Ros 084-346203 sherlyn_jehop@stats.gov.my
Pn. Sufiah binti Taupek 084-333690 sufiah@jp.dosm.gov.my
Fax No : 
084-344158

PO KAPIT
En. Ngang Kuweng 084-797833 ngang@jp.stats.gov.my
Fax No : 
084-797834

PO BINTULU
Pn. Sh.Fadzillah bt Wan Johor 086-330359 shfadzillah@stats.gov.my
En. Foo Siang Ping 086-317482 spfoo@dosm.gov.my
Fax No : 
086-331918

PO MIRI
Pn. Aishah bt Mohd Ali 085-428529 aishah@stats.gov.my
Pn. Merah@Munirah bt. Zaini 085-442388 munirah@dosm.gov.my
Fax No : 
085-442377

PO LIMBANG
Pn. Faridah bt Mohamad 085-213343 faridahm@jp.stats.gov.my
Fax No : 
085-214470

Selangor

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Selangor,
Tingkat 9, Bangunan Darul Ehsan,
No. 3, Jalan Indah, Seksyen 14,
40000 Shah Alam, Selangor.

Pn. Noor Azlin bt. Jaafar 03-55150246 noor_azlin@stats.gov.my
En. Mohammad Zamil b Mansor 03-55150247 zamil.mansor@stats.gov.my
En. Ismail b Mat Arshad 03-55150261 ismail.arshad@jp.stats.gov.my
Fax No: 03-55180408

PO KAJANG
En. Mohd Shahrill b Abdul Rashid 03-87343089 mohd_shahrill@stats.gov.my
Pn. Rohana bt Osman 03-87343137 rohana@stats.gov.my
Pn. Sunoraida bt Hamzah 03-87343195 sunoraida.hamzah@jp.stats.gov.my
Fax No: 03-87343181

PO GOMBAK
En. Frankie anak Albert Antau 03-60932072 frankie@stats.gov.my
Pn. Siti Norasyikin bt Mohd Ghani 03-60932050 norasyikin.ghani@stats.gov.my
Fax No: 03-60932043/ 2044

Terengganu

Jabatan Perangkaan Malaysia Negeri Terengganu,
Tingkat 9 , Wisma Persekutuan,
Jalan Sultan Ismail,
20200 Kuala Terengganu, Terengganu.

En. Suraimey bin Sulaiman 09-6261707 suraimey@dosm.gov.my
En. Mohd Fauzi b Alias    09-6261710 mohdfauzi@dosm.gov.my
Fax No: 09-6229659

PO DUNGUN
En. Izani bin Hamid 09-8272701 izani@dosm.gov.my
Fax No: 09-8272700

PO BESUT
Pn. Siti Aishah binti Saleh 09-6955145 aishah.saleh@dosm.gov.my
Fax No: 09-6955146

W.P. Kuala Lumpur

Jabatan Perangkaan Malaysia Wilayah Persekutuan,
Tingkat 14, Wisma Sime Darby,
Jalan Raja Laut,
50350 Kuala Lumpur.

En. Noor Faidz Tawail 03-22672412 faidz.tawail@stats.gov.my
Pn. Masriah Akhbar 03-22672556 masriah.akbal@stats.gov.my
En. Nik Muhammad Irfan B Idris @ Nek Idris 03-22672554 nikirfan@stats.gov.my
Pn. Lili Azura Binti Ashar 03-22672554 azura.ashar@jp.dosm.gov.my
Fax No: 03-26912523

W.P. Labuan

En. Abdul Aziz Bin Matlan 087-418689 abdulaziz.stats.gov.my
Pn. Shaliza bt Mohd Hasli@ Bob 087-418389 shaliza.hasil@stats.gov.my
Fax No: 087-417404

W.P. Putrajaya

Pn. Nur Ellya bt Saed 03-88904542 nur.ellya@stats.gov.my
En. Anuar bin Abidin   03-88904540 anuarabidin.gov.my
  
Fax No: 03-8890 4541




Close

Makluman

Tuan/puan, 

Untuk makluman, bermula suku kedua 2013, kami telah menggunakan kaedah pensampelan berkebarangkalian bagi pemilihan syarikat yang diliputi di dalam Penyiasatan Perkhidmatan Suku Tahunan (PPST). Berdasarkan pemilihan sampel tersebut, syarikat tuan/puan tidak terpilih untuk diliputi dalam penyiasatan kali ini.

Bagi pihak Jabatan, kami mengucapkan terima kasih di atas komitmen dan kerjasama yang diberikan sepanjang penyiasatan ini. 

Kerjasama daripada pihak tuan/puan amatlah dihargai. 

Sekian, Terima Kasih.

×